35 + darmowe kursy i e-booki dla przedsiębiorców czy blogerów

Marzec od początku roku zaplanowałam sobie jako miesiąc stawiania rozwoju na pierwszym miejscu. Chciałam też skupić się na działaniach marketingowych w mojej firmie, dlatego miałam to połączyć dzięki poszerzaniu wiedzy właśnie z tego obszaru. Aktualnie wszyscy mamy jednak co najmniej trochę więcej, w porywach do ogromnej ilości, czasu wolnego. Oczywiście towarzyszą temu nieszczególnie przyjemne okoliczności, ale w tym poście nie zamierzam na nie narzekać.

Chcę natomiast podrzucić Wam moje sposoby na wykorzystanie czasu w domu, bo jest ich naprawdę zatrzęsienie. Udostępnianie przeróżnych freebies, czyli darmowych materiałów edukacyjnych to nie najnowszy trend, ale mam wrażenie, że od jakiegoś czasu da się tu zauważyć znaczny peak.

Muszę nawet przyznać, że w styczniu byłam przytłoczona nadmiarem przeróżnych darmowych wyzwań udostępnianych przez internetowych twórców. Chciałam wziąć udział w tak wielu, a po prostu nie byłam w stanie. Okazuje się, że w marcu jest równie dużo możliwości, a czasu też jakby więcej.

Poniżej lista darmowych e-booków i kursów, które mnie zainteresowały. Ba! W niektórych już nawet naprawdę uczestniczę. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie, chociaż tematy zdecydowanie będą oscylowały wokół marketingu i biznesu, dlatego uważam, że będą przydatne przede wszystkim dla przedsiębiorców i twórców internetowych. Na koniec w kategorii „inne” wrzucam jednak również te bardziej ogólne.

Teraz kiedy osobom działającym w różnych branżach grozi spadek zarobków warto odkryć, że „inwestować w siebie” można tak naprawdę za darmo! A to wszystko dzięki edukacji w internecie!

Darmowe kursy i e-booki

Produktywność  / motywacja / organizacja / własna firma

Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty – darmowy e-book od Bartka Popiela z bloga liczysiewynik.pl, ma aż 175 stron i zapowiada się hiper ciekawie, wczoraj zaczęłam czytać i w przypadku braku motywacji i odpowiedniej organizacji warto od niego zacząć!

Biblioteka materiałów Małej Wielkiej Firmy – wystarczy się zarejestrować, aby uzyskać dostęp do e-booków, nagrań video czy checklist udostępnianych przez gości podcastu

Online Business Toolkit (wersja ANG)- twórca bloga i podcastu „Smart Passive Income” Pat Flynn udostępnił bezpłatnie cały zestaw biznesowych narzędzi, w tym 2 swoje e-booki i dwa bezpłatne kursy na temat rozpoczynania działalności online. O jednej z książek pisałam kiedyś na blogu TU.

7 kroków do osiągania ambitnych celów – darmowy e-book autorstwa Kamili Rowińskiej

6 złodziei czasu w życiu przedsiębiorcy i jak sobie z nimi radzić – darmowy kurs e-mail od CorazLepszaFirma.pl

Program naprawy zysków. Jak długo zamierzasz pozwalać, by firma nie zarabiała tyle, ile powinna? – darmowy kurs e-mail od CorazLepszaFirma.pl

Mini Kurs Talentowy – darmowy kurs e-mail od Dominika Juszczyka

Kobiece biznesy, które wymiatają – darmowy e-book od Pani Swojego Czasu

5 lekcji biznesu na 5-lecie PSC – kolejny darmowy e-book od Pani Swojego Czasu

„Wyspa intuicji, odwagi i wiary” – bezpłatny fragment e-booka Kamili Surmy

 

Sprzedaż / własny produkt / marketing internetowy

87 lekcji o sprzedaży, marketingu, wycenie usług, budowaniu bloga, kursów, delegowaniu i produktywności – darmowy kurs od akademia.pl

Podstawy marketingu internetowego – darmowy kurs od Google, który składa się z 26 modułów, kończy się egzaminem, którego pomyślny rezultat pozwala uzyskać certyfikat. Ukończyłam ten kurs w 2017, ale teraz widzę tam sporo nowości, więc chętnie wrócę do niektórych lekcji video.

TOP 24 narzędzia Google dla biznesu – darmowy e-book

Jak sprzedawać więcej gdy konkurencja zaniża ceny – darmowy kurs e-mail od CorazLepszaFirma.pl

21 darmowych narzędzi marketingu internetowego – darmowy e-book od Artura Jabłońskiego

Kurs email marketingowy – darmowy kurs od Freshmail

20 Smart Strategies to Rapidly Grow Your Email List (wersja ENG) – darmowy e-book od Amy Porterfield na temat budowania listy mailingowej

The Ultimate Course Creation Starter Kit (wersja ENG) – darmowy e-book od Amy Porterfield na temat tworzenia kursu online

E-commerce i marketing internetowy w MŚP – darmowy kurs od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientami – darmowy kurs od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Sprzedawaj słowem jak mistrz – mini kurs od tekstowni.pl

Jak wydawać MNIEJ i zarabiać WIĘCEJ w Twojej firmie – video kurs od expertia.com.pl

 

Facebook i Instagram

Media społecznościowe w biznesie – darmowy kurs od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Poradnik Facebook Ads, czyli reklama na Facebooku – darmowy e-book od Verseo

Jak zachwycić swoją marką na instagramie – darmowy pierwszy rozdział e-booka Marty Krasnodębskiej

 

SEO i copywriting

40 darmowych lekcji SEO – kurs e-mail od Verseo, właśnie go przerabiam i to naprawdę porządna dawka wiedzy na temat pozycjonowania.

123 czynniki rankingowe Google – darmowy e-book od Verseo

Kurs pozycjonowania od podstaw – darmowe materiały na stronie internetowej

Jak zostać copywriterem – darmowy e-book od tekstowni.pl

 

Reklamy Google

Google Ads od podstaw – darmowy e-book od smartyou.pl

Reklamy Google Ads w sieci wyszukiwania (reklamy w wyszukiwarce Google)- darmowy kurs od Google, po którym możesz otrzymać certyfikat

Reklamy Google Ads w sieci reklamowej (reklamy display, czyli banery na różnych stronach sieci reklamowej Google) – darmowy kurs od Google, po którym możesz otrzymać certyfikat

Pomiar skuteczności reklam w Google Ads – darmowy kurs od Google

Reklamy produktowe – darmowy kurs od Google, po którym możesz otrzymać certyfikat

Inne

101 tricków, dzięki którym w pełni wykorzystasz potencjał arkuszy Google

Kurs excela

Wystąpienia publiczne – kurs od Google

Darmowy kurs JAVA

Darmowy kurs WordPress

Pokonaj swoje długi – kurs od Michała Szafrańskiego

Mini kurs letteringu – od Pani Swojego Czasu

Darmowe fiszki do nauki angielskiego biznesowego

Ucząc się pamiętaj, że notatki to klucz do skutecznej nauki!

Staraj się jak najwięcej testować na sobie i wprowadzać w życie zmiany. Właśnie wtedy będziesz mógł powiedzieć, że naprawdę się czegoś nauczyłeś.

Powodzenia!

P.S. Koniecznie daj mi też znać w komentarzu lub wiadomości jeśli znasz jeszcze jakiś darmowy kurs, który mógłby się znaleźć na tej liście.