O blogu

Cześć!

Zacznę od tego, że bardzo mi miło, że tu jesteś 🙂! Mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu coś inspirującego, bo nazwa nie jest przypadkowa!
Prowadzę bloga (ze zmienną regularnością) od 2017 roku i sprawia mi to wiele radości!
Marzyłam o moim miejscu do zapisywania i dzielenia się inspiracjami z wielu dziedzin, które są mi bliskie.
Jest bardzo dużo rzeczy, które mnie interesują, ZA DUŻO. Tutaj wspomnę tylko o tych najważniejszych, o których można u mnie poczytać.

O czym poczytasz na blogu?

O zdrowym jedzeniu 

Uwielbiam jedzenie i wszystko co z nim związane! Lubię gotować dla męża, rodziny, przyjaciół, przygotowywać jedzenie dla gości, piec ciasta w wersji #sugarfree i inne fit szaleństwa jak pizza z kalafiora, rozmawiać o jedzeniu, testować nowe przepisy, eksperymentować w kuchni, chodzić do ciekawych restauracji i zamawiać coś po raz pierwszy.

Po ponad 10 latach przygody ze zdrowym odżywianiem wiem już, że skrajności mi nie służą. Jako nastolatka miałam sporą nadwagę, a później zaliczyłam fazę niezdrowego odchudzania i zaburzeń odżywiania. Cieszę się, że jedzenie nie jest już problemem w mojej głowie. Staram się jeść intuicyjnie i zjadać jak najwięcej składników, które są wartościowe zamiast skupiać się na cyferkach na wadze.

Napisałam i wydałam e-booka „Jedz pizzę na zdrowie” z przepisami na pizze, którego misją jest także udowodnienie, że oryginalna pizza jest zdaniem sprzyjającym zdrowiu. E-book zawiera masę ciekawych informacji o historii pizzy, sekrety jej przygotowywania i przede wszystkim 35 przepisów na pizzę na rozmaitych spodach z wyliczonymi kcal.

E-booka możesz kupić TUTAJ.

O aktywnym stylu życia

Lubię się ruszać, bo wiem jak dobrze wpływa to na moje zdrowie, ale przede wszystkim na samopoczucie. Moja ulubiona aktywność to ta najbardziej naturalna – spacery. To dla mnie najlepszy reset głowy i fabryka energii do działania. Od 2019 roku mam wiernego towarzysza na świeżym powietrzu – mój pies Lucky jest najlepszym motywatorem do wyjścia na spacer. Numerem jeden jeśli chodzi o coś bardziej „sportowego” są treningi na orbitreku (bo jednocześnie mogę słuchać podcastów :)), rowery czy bieganie, ale uwielbiam też testować nowości.

O rozwoju i spełnianiu własnych marzeń

Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i stawiam na ciągły rozwój. Interesuje się biznesem online, marketingiem, sprzedażą, przedsiębiorczością, rozwojem osobistym i blogowaniem. Od kilku lat czytam książki, blogi, słucham polskich i anglojęzycznych podcastów poruszających się po tych tematach i wdrażam to czego się nauczę w życie. Właśnie tak 3 lata temu powstał mój blog, w zeszłym roku lodziarnia i e-sklep z produktami online do nauki angielskiego biznesowego i prawniczego.

O dobrych książkach

Ciągle mi mało czasu poświęcanego na czytanie, a najchętniej czytałabym wszystko. Skupiam się jednak na pozycjach z których mogę się czegoś nauczyć, ale czasami sięgam nawet po totalnie lekką polską literaturę kobiecą.

O celebrowaniu prostych przyjemności

Uważam się za mistrzynię wdzięczności i celebrowania zwyczajnych chwil. Cieszy mnie pyszne, nieśpieszne śniadanie zjedzone z mężem, spacer w promieniach słońca, chwila na lekturę tylko dla siebie czy poznawanie na rowerze najbliższej okolicy. To właśnie na takich drobnych przyjemnościach staram się skupiać.

O podróżach

Głód odkrywania tego co nowe chętnie realizuję podróżując. Tak samo cieszą mnie małe wycieczki jak i dalsze podróże. Odwiedzając miasta koncentruję się także na odkrywaniu inspirujących restauracji czy kafejek. Uwielbiam planowanie podróży i dokumentowanie wspomnień.

O przedsiębiorczym stylu życia

Od zawsze marzyłam o własnym biznesie i w 2019 r. wreszcie udało mi się założyć swoją małą działalność. Od ponad roku prowadzę lodziarnię, bo lody to deser, który sama uwielbiam. Chcę, żeby dorośli przypominali sobie radość dzieciństwa, a dzieci po latach wspominały nasze lody z uśmiechem. Po cichu marzę o tym, żeby w przyszłości uczynić Amorino miejscem niezwykłym! Rozwijanie małych biznesów jest dla mnie bardzo ekscytujące, chociaż z własnych doświadczeń wiem już jak ciężko to praca i ile wymaga cierpliwości i pokory. Inspirują mnie biznesy oparte na wielu źródłach przychodu dlatego ciągle realizuje nowe pomysły na zarabianie!

O poszukiwaniu równowagi

Chciałabym inspirować do szczęśliwego życia w rytmie slow, ale jak dotąd sama nie znalazłam odpowiedniego balansu pomiędzy pracą, licznymi obowiązkami, odpoczynkiem i wymyślaniem ciągle nowych projektów do realizacji. Mam tendencję do ciągłego ścigania króliczka i jak tylko go złapię to znajduję sobie coś nowego. Wierzę jednak, że uda mi się kiedyś zwolnić.

O wszystkim, co mnie inspiruje i zachwyca

Świat jest naprawdę piękny i inspirujący. Ja uwielbiam zbierać i zapisywać wszystko co pozytywnie mnie ekscytuje!

Co nieco o mnie dowiesz się z wpisu, który opublikowałam z okazji 25-tych urodzin – 25 faktów o mnie na 25-te urodziny.

Zapraszam do odkrywania inspiracji na moim blogu!