3 ulubione kanały na Youtube

Długo nie mogłam przekonać się do Youtuba. Oczywiście słuchałam muzyki, jednak oglądanie filmików w internecie wydawało mi się totalną stratą czasu. Zawsze w to miejsce wybierałam seriale albo spędzanie czasu offline. Sytuacja zaczęła się zmieniać chyba dopiero z 1-1,5 roku temu. Około 2 lata temu wciągnęły mnie podcasty, które zaczęły towarzyszyć mi w codziennych nudnych domowych czynnościach. Jakoś później przeniosłam się na youtuba i nie jestem pewna, ale to medium wciągnęło mnie finalnie chyba za sprawą vlogmasów publikowanych przez Lifemanagerkę.

Nadal nie jestem obeznana w choćby 1% gwiazd Youtuba i nawet AbstachujeTV ledwo kojarzę, jednak udało mi się znaleźć tutaj to czego potrzebuję. Kanały, które mnie interesują, inspirują i motywują. Nieregularnie oglądam sporo kanałów dotyczących lifestylu z naciskiem na odżywianie i rozwój, ale ostatnio uświadomiłam sobie, że chyba tylko 3 kanały oglądam 100% (no dobra może 98%) tzn. odpalam każdy nowy filmik w ciągu 2 dni, maksymalnie tygodnia. Poniżej przedstawiam Wam 3 kanały, a właściwie 3 kobiety, których treści najbardziej mnie pochłaniają.

3 ulubione kanały na Youtube

Lavendaire

Zdecydowany ulubieniec, chociaż poznany nie cały rok temu. Samo hasło przewodnie „Life is an art make it your masterpiece” jest dla mnie genialne i idealnie oddaje tematykę tego kanału – rozwój osobisty, kreowanie wymarzonego stylu życia, budowanie pozytywnych nawyków, dbałość o siebie w każdym aspekcie – zdrowia, poczucia spełnienia, wdzięczności, dążenia do bycia najlepszą wersją siebie. Może brzmi banalnie, ale urok tego kanału polega na tym, że jest bardzo kreatywnie, inspirująco i pozytywnie i właśnie bardzo konkretnie.

Jego twórczyni Aileen jest świetna w przekonywaniu do tego, że każdy z nas może spełnić swoje marzenia i przeskoczyć tę przepaść, która często dzieli nasze życie teraz od życia, którego pragniemy. Jej każdy filmik jest pełen motywacji i mądrości. Zawsze kiedy zaczynam słuchać Lavendaire to czuję się podbudowana pozytywną energią i myślę, że muszę słuchać jej częściej, bo na pewno pomoże mi w razie chwilowego spadku motywacji czy nastroju.

Polecam Wam wszystkie jej filmiki, ale poniżej podrzucę kilka propozycji. Teraz jest świetny moment, żeby wkręcić się w Lavendaire, bo Aileen zaczęła udostępniać serię filmików Dream Life Series, która ma na celu przeprowadzenie odbiorców przez proces tworzenia wymarzonego życia, dając konkretne narzędzi i strategie, aby przejąć kontrolę nad własnym życiem i kierować nim w docelowym kierunku. Ta seria to bezpłatny 10-częściowy kurs video i e-mail z dodatkowymi arkuszami roboczymi, które możecie dostawać na maila jeśli zapiszecie się na listę. Pierwszy odcinek serii dotyczy właściwego myślenia – Master Your Mindset -7 Shifts & Habits

Filmiki z kanału Lavendaire, które polecam:

How to figure out what to do with your life (Ikigai / Career Sweet spot)
How to attract more money into your life in 2018
23 habits of highly successful people
How to make time for everything you want to do
Teach yourself anything | How to be a student for life
How to stop procrastinating & get work done | Productivity Tips & Hips
10 ways to naturally detox your body
9 Ayurveda Wellness habits to try

Lavendaire tworzy także podcast. W tym medium skupia się na wywiadach z inspirującymi, często przedsiębiorczymi, a zawsze spełnionymi życiowo osobami. Odsłuchałam część odcinków i każdy był super.

Karolina Sobańska

Karolina to wyjątkowa łodzianka, która prowadzi swój kanał na YT w sposób spójny, konsekwentny i wyjątkowo interesujący. W momencie przejścia Karoliny na dietę wegańską kanał zdominowała ta tematyka, jednak mnie przyciągnęły też filmiki o życiu i studiach w Edynburgu. Sporo filmików publikowanych przez Karolinę to vlogi (najczęściej weekly vlogi z całego tygodnia) czy food vlogi. Naprawdę je lubię, bo dzięki temu mogę podpatrzeć jak studiuje i żyje się w innych krajach. Jak wspomniałam Karolina studiuje w Szkocji, ale niedawno była na wymianie w Madrycie, teraz w Berlinie, a do tego sporo podróżuje. Co więcej każdy taki vlog to dawka przepisów i pomysłów kulinarnych, pojawiają się polecenia książek, filmów, podcastów, a coraz częściej tematyka etycznej mody i kosmetyków.

Karolina prowadzi swój kanał z prawdziwą pasją i lekkością, do tego nie brakuje jej urody, uroku, poczucia humory czy elokwencji. Oglądając ten kanał można odnieść wrażenie, że jej życie jest wręcz idealne – dobrze zorganizowane, co chwila wyjazdy, piękne miejsca, kawa ze Sturbacksa, posiłki w knajpach. Czasami wzbudza więc we mnie mały odruch zazdrości, ale to chwilowe, bo uważam Karolinę za mega mądrą i sympatyczną dziewczynę i uwielbiam inspirować się jej poleceniami. W ten sposób spróbowałam okry, kupiłam płatki drożdżowe, obejrzałam „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, zjadłam wegańską pizzę w Leonardo Verde i pewnie wiele innych.

Całkowicie zaimponowała mi natomiast kiedy zaczęła na wiosnę publikować swój podcast, który jest genialny! To wpis o kanałach na youtube, ale musiałam o nim wspomnieć i bardzo polecam. Podobnie jak w przypadku podcastu Lavendaire Karolina rozmawia z inspirującymi osobami, przede wszystkim z wegańskiego świata.  Odcinki publikowane są także na YT- poniżej link do 2 z nich.

PODCAST #8: JustdeliciousX o pasji do jedzenia i jodze w Indiach
PODCAST #9: moja wege historia/ 3 lata na diecie roślinnej
Erasmus w Hiszpanii: różnice kulturowe między Hiszpanami i Polakami
Erasmus w Hiszpanii: znajomość języka i nowa szkoła
Studia w Szkocji: Q&A
Co jadła w Warszawie? Daily vlog
First weekly vlog in English
Co jem w ciągu dnia? Wegański Food Vlog
Książki, które przeczytam w roku 2018
Jak nauczyć się języków obcych?

Pick Up Limes

Urocza Sadia to kanadyjka aktualnie mieszkająca w Holandii, która z wykształcenia jest dietetykiem. Jej kanał to oczywiście szerokopojęta tematyka zdrowego stylu życia z naciskiem położonym na dietę roślinną, nawyki żywieniowe i dobre samopoczucie.  Ja pokochałam jej twórczość przede wszystkich ze względu na inspirujące, bardzo merytoryczne i praktyczne treści na temat diety. Sadia ma naprawdę bardzo zdrowe podejście do odżywiania, ale też psychicznej czy raczej duchowej strony dbania o swoje ciało i samoakceptacji. Cenię też jakość i estetykę tego co tworzy.

Z filmów o tematyce ściśle związanej z odżywianiem polecam:

Nutrition Tips I’d give my younger self + printable checklist
Meal prep & minimize time in the kitchen
Healthy productivity habits + printable guide
5 foods I eat everyday and so could you
Healthy habits checklist + printable guide
Clear and glowing skin – healthy skincare tips
Quick vegan dips – healthy + easy

Natomiast Sadia na swoim kanale porusza też tematy wchodzące na dziedzinę rozwoju i minimalizmu:

Beginners’s guide to meditation for a positive & productive day
Declutter your life – 10 questions to ask yourself
Mastering your habits

Dajcie znać czy też lubicie te kanały i co jeszcze polecacie.