5 ulubionych piosenek świątecznych 2018

Świąteczne piosenki to coś co albo się kocha albo nienawidzi. Słynne „Last Christmas” teraz jest już dla wielu osób synonimem świątecznego kiczu, natomiast ja nie mam nic przeciwko przesłuchaniu tego hitu kilka razy w grudniu. Na szczęście trendy się zmieniają i stacje radiowe nie muszą zapętlać na okrągło kilku piosenek świątecznych do znudzenia. Nawet jeśli to robią to my sami mamy dużo więcej możliwości, żeby muzycznie wprowadzić się w świąteczny nastrój. Ja co roku zakochuję się w innych świątecznych piosenkach, bo znani artyście w każde święta zaskakują słuchaczy czymś nowym.

W tym wpisie przedstawiam 5 nowości, które są moimi osobistymi perełkami tego sezonu na „Last Christmas”, „Let it snow” czy „Jingle Bells” 🙂

John Legend – Bring Me Love

To mój numer jeden do którego tańczę codziennie od kilku dni z rzędu :). Uwielbiam wszystkie singla Legend’a i bardzo się cieszę, że nagrał coś świątecznego. Jestem pewna, że Wam też się spodoba. Idealna do ubierania choinki, pieczenia pierników czy po prostu świątecznego tańca z wygłupami :).

Sia – Snowman

Piosenka w romantycznym i nostalgicznym klimacie jak to u Sia, ale bardzo wpasowuje się w świąteczne melodie i wyróżnia czymś ciekawszym.

Gwen Stefani ft. Blake Shelton – You make it feel like Christmas

Piosenka do której też od razu ma się ochotę potupać nóżką :).

TGD feat. Cerekwicka, Moś, Badach, Szcześniak

Na początku nie byłam przekonana do tej piosenki, ale po kilku przesłuchaniach wpadła mi w ucho i również nie może wypaść :).

John Legend – Have Yourself a Merry Little Christmas

Klasyk w nowej bardzo przyjemnej odsłonie.


Czego Wy słuchacie w tym sezonie? Jakie są Wasze hity z poprzednich lat :)?
Ja mam też ogromny sentyment do poniższych bez których także nie wyobrażam sobie świąt:

Metro – Uciekali (uwielbiam cały musical!)
TGD i Kuba Badach – Mario, czy już wiesz?
TGD feat. Kukulska, Marika, Niemen, Badach, Cugowski, Szczesniak – Pierwsza gwiazdka
Mariah Carey – All I want for Christmas is You
Brian Adams – Christmas Time
Band aid 30 – Do they know it’s Christmas?

Mam nadzieję, że ten wpis będzie mnie przypominał piosenki, które uwielbiałam w kolejnych latach, będę też miała punkt odniesienia do tego co się zmienia :).